Qué estás buscant?

Organització del Centre d'Educació

Escola AREMI

Alumnat Centre Educatiu AREMI 

L'alumnat està distribuit en diferents aules, a partir de l'aplicació del criteri d'edat.

L'alumnat és atès a temps complert o en la modalitat d'escolartizació compartida.

Actualment hi ha sis grups d’alumnes distribuïts en 4 aules.

 

Professionals Centre Educatiu AREMI 

 

 

 

 

 

Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI Escola AREMI 

 

 

 

 

 

 

 

La intervenció educativa, basada en la diversitat, s’adequa a les necessitats educatives de cada alumne i al seu nivell de desenvolupament.

Cada alumne/a disposa d'un currículum personalitzat i té un mestre-tutor que conjuntament amb la resta de professionals que l'atenen (educador, logopeda, fisioterapeuta, infermera i treballadora social) configuren l'equip de treball de referència.

L’equip és reuneix regularment per a fer el seguiment dels aprenentatges, del desenvolupament global de l’alumne/a i la corresponent  avaluació.

El Claustre de professionals és un equip que treballa de forma intrerdisciplinar des d’una prespectiva habilitadora, proporcionant a l’alumne els recursos que precisa i habilitant-li l’entorn per dur a terme els aprenentatges. La formació continua que duen a terme afavoreix el desenvolupament dels projectes de Centre.

 

 

Claustre de Professionals

Mestres - Tutors Correu Electrònic
Miquel Gatell mgatell@xtec.cat
Belén Gascón agascon@xtec.cat
Rosa Graus rgraus@xtec.cat
Carme Pallisé mpallis2@xtec.cat
Sandra Pociello apociell@xtec.cat
Maribel Saez msaez48@xtec.cat
Monica Nerín mnerin2@xtec.cat
Silvia Gangolells sgangol2@xtec.cat
Educadors  
Maria Lax mlax2@xtec.cat
Núria Salvia nsalvia3@xtec.cat
Miquel Vigil mvigil4@xtec.cat
Judit Castro Jcastr33@xtec.cat
Fisioterapeutes  
Noemí Abadias nabadias@xtec.cat
Teresa Raluy traluy@xtec.cat
Logopeda  
Lola Maté mmate@xtec.cat
Infermera  
Esther Arqués earques4@xtec.cat
Treballadora Social  
Anna Rosell annarosell@associacioaremi.org

 

comparteix...
Últimes notícies
L'Associació AREMI renova la imatge de la seva pàgina web, gràcies a l'ajuda desinteressada de 2S ConsultingLlegir més
Comença la campanya del #GivingTuesday 2017, i l'Associació AREMI presentem el projecte "Vull abraçar l'aigua". Llegir més
El passat dimecres, 25 d'octubre, es va celebrar la 1era Assemblea General del Centre Ocupacional, promoguda, creada i conduïda pel Grup d'AutogestorsLlegir més
Congrés de la Paràlisi Cerebral 2017, celebrat el passat 13 i 14 d'octubre a MadridLlegir més

El nostre Facebook

Visita el nostre Youtube